امروز و ساعت دقیقه می باشد.

بروزترین ها | نام های پرطرفدار سال 91

تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها

نام های پرطرفدار سال 91

نام های پرطرفدار سال 91

نام های پرطرفدار سال 91

معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور نام های پرطرفدار ده ماه نخست امسال را اعلام کرد.
به گزارش واحد مرکزی خبر، محسن کرمی گفت: امیرعلی، امیر حسین ،ابوالفضل،محمد، علی، محمد طه، حسین، امیرمحمد، مهدی و محمد مهدی به ترتیب ده نام پرطرفدار برای پسران کشور در سال 91 است.
وی افزود: نام های فاطمه، زهرا، نازنین زهرا، زینب، ریحانه، یسنا، هستی، مریم، ستایش و رقیه ده نام با بیشترین آمار در بین نام های دختران کشور است.
کرمی از تأثیر فیلم ها و سریال های صدا و سیما بر الگوی نامگذاری در جامعه خبر داد و گفت: پخش سریال هایی همچون ستایش و نقش هستی در سریال میوه ممنوعه این دو نام را با استقبال عمومی مواجه کرد که تاثیر آن نیز تا کنون ادامه دارد.
وی افزود: معمولاً نقش های مثبت سریال ها و فیلم ها در محدوده زمانی پخش و پس از آن مورد توجه و استقبال عمومی برای نامگذاری قرار می گیرد.
کرمی اضافه کرد: باید نخبگان فرهنگی از جمله علما ، استادان ، معلمان همچنین رسانه ها به ویژه صدا و سیما در تشویق مردم به نامگذاری های مناسب با مذهب و قومیت های ایرانی بکوشند.
معاون سازمان ثبت احوال گفت: باید نام ها با معنی مناسب و ریشه یابی صحیح به منظور ارتقاء شخصیت فرد برای آحاد جامعه انتخاب شود.
وی یادآور شد: براساس موازین دینی نام از مهمترین هدایا و وظایف والدین در برابر فرزندانشان است.
420 هزار نام متنوع در کشور
همچنین معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور گفت:200 هزار و 816 نام پسر و 219 هزار و 714 نام دختر در کشور ثبت شده است.
محسن کرمی در جمع خبرنگاران گفت:تمام نام های مذهبی، قومیتی و دیگر نام ها به شرط دارا بودن معنی و ریشه مناسب ایرانی و اسلامی مورد تایید سازمان ثبت احوال کشور است.
وی افزود: نام گلها، سیارات و ستاره و نام های با معنی نشانگر قومیت های ایرانی و فراوانی در جامعه دارند نیز مناسب تشخیص داده می شوند.
کرمی گفت:خانواده های برای مشاوره انتخاب یا تغییر نام می توانند با تلفن،فکس ،پست الکترونیک یا پورتال سازمان ثبت احوال کشور تماس بگیرند.
وی اضافه کرد:نام ها نباید مستهجن،تحقیر آمیز و خارجی باشند که در این صورت مجوز تغییر آنها داده می شود.
کرمی به عنوان مثال برخی از نام های نامناسب برای دختران را آفت، عزا و کوچک نام برد و گفت نام هایی همچون چاکر، نوکر و غلام نیز برای پسران نا مناسب است.
معاون سازمان ثبت احوال گفت: نام های خانوادگی نامناسبی مانند گرگی،پیشدستی،دل کبابی،صبح بخیر ، گوش بر و تیغ زن نیز به سرعت تغییر داده می شود.
کرمی افزود: نام های دوجنسیتی همچون عزت و نصرت نیز به سبب فرهنگ جامعه تغییر داده می شود.
تاریخ: ۱۳۹۱/۱۱/۰۴ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "نام های پرطرفدار سال 91"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها

تبلیغات متنی بروزترین ها

پیوندهای داغ


  •  

پیوندهای ویژه

  • دانلود آهنگ جدید
  • دانلود آهنگ شاد