امروز و ساعت دقیقه می باشد.

بروزترین ها | هنرمندان و بازیگران خبرساز ! / عکس

تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها

هنرمندان و بازیگران خبرساز ! / عکس

هنرمندان و بازیگران خبرساز ! / عکس

نيوشا ضيغمي ترغيب براي بازگشت به تلويزيون نيوشا ضيغمي، بازيگر سينما كه اين روزها بازي در سريال «راستش را بگو» را روي آنتن شبكه يك دارد، بتازگي در گفت‌وگويي عنوان كرد: من هشت سال پيش كارم را با تلويزيون و مجموعه «در چشم باد» شروع كردم. بعد از آن،‌ متن‌هاي مختلفي خواندم، اما هيچ متني نبود كه مرا ترغيب كند سينما را رها كنم و به تلويزيون بيايم. در چند ماهي كه درگير اين كار بودم، چند پروژه سينمايي را رد كردم، چون اساسا كسي نيستم كه بتوانم دو پروژه را همزمان كار كنم.

وي ادامه داد: در اين مدت هم پروژه‌اي نبود كه من را جذب كند تا به تلويزيون بيايم، اما در سريال راستش را بگو با متني روبه‌رو شدم كه خوب بود و گروه خوبي كار مي‌كردند. من هم با خواندن اين متن، حس خوبي داشتم و ترغيب شدم دوباره به تلويزيون برگردم چون اساسا به مديوم تلويزيون اعتقاد دارم، اما در يك فضاي خوب كه حرفي براي گفتن داشته باشد. اين بازيگر تاكيد كرد: به دليل مشغله‌اي كه دارم،‌ خيلي مخاطب جدي تلويزيون نيستم، اما هيچ متن يا سريالي نبود كه مرا به عنوان مخاطب به خود جذب كند. اما وقتي متن را خواندم، به قدري فضاي فيلمنامه را دوست داشتم كه ترجيح دادم دوباره برگردم و با تلويزيون كار كنم. احساس مي‌كنم مديريت شبكه يك، خيلي هوشمندانه كارها را انتخاب مي‌كند و متوني را گزينش مي‌كند كه بازيگران سينما را تشويق مي‌كند در تلويزيون كار كنند.

فهيمه راستكار صداپيشه قديمي در ايستگاه آخر

فهميه راستكار، دوم آذر از دنيا رفت تا يكي از صداهاي ماندگار فيلم‌ها و سريال‌هاي به‌يادماندني خاموش شود؛ صدايي بي‌جايگزين در 30، 40 سال اخير و از جمله صداهايي كه قدرت و قوتي مضاعف بر نقش بازيگرش مي‌بخشيد. خواه اين بازيگر ايراني باشد يا خارجي. يكي از نمونه‌هاي شاخص اين قدرت بازآفريني را مي‌توان در صداي زنده‌ياد راستكار بر جوان هيكسون (خانم مارپل) سراغ گرفت و البته مثال‌هاي ريز و درشت فراواني را رديف كرد كه همه نشان از نبوغ و تسلط اين گوينده ـ بازيگر داشتند، بعلاوه نقش‌آفريني‌هاي او در فيلم‌هاي سينمايي و سريال‌ها.

استكار، متولد 1312 در تهران بود كه سال 1346 در رشته زبان فرانسه از دانشگاه تهران فارغ‌التحصيل شد. وي از سال 1330 فعاليت هنري‌اش را با تئاتر آغاز كرد و از سال 1335 با همكاري با گروه دوبله آلكس آقابابائيان در ايتاليا به اين حرفه پرداخت و سال 43 نيز وارد راديو شد. راستكار فعاليت بازيگري‌اش را از سال 52 آغاز كرد. راستكار از چندي پيش به بيماري آلزايمر مبتلا بود. گرچه نوع برخورد همه ما و همكاران رسانه‌اي‌مان با راستكار و راستكارها نشان مي‌دهد گاه فراموشي ما پيشرفته‌تر از آلزايمر آنهاست. يادش گرامي باد!

شبكه يك افتتاح كتابخانه در تنب بزرگ

اگر فكر مي‌كنيد معجزه كتاب در جامعه بي‌حوصله و پرشتاب ما به يك شوخي تبديل شده است و اگر به خيلي چيزهاي ديگر درباره مقوله كتاب فكر مي‌كنيد، بايد گفت بهتر است كمي تجديد نظر كنيد.

شايد كسي ابتدا تصور نمي‌كرد يك برنامه صبحگاهي بتواند آنقدر روي مردم تاثير بگذارد تا به مقوله كتاب و ترويج فرهنگ كتابخواني نفس تازه‌اي بدمد، اما اين اتفاق افتاد تا خط بطلان بر تصور كساني بكشد كه هميشه و همه جا مطلق فكر مي‌كنند. البته چند سال قبل هم مرضيه برومند تلاش كرد با ساخت سريال تلويزيوني «كتابفروشي هدهد» مردم را با مقوله كتاب آشتي دهد. او در اين مجموعه حرف‌هاي تازه و متفاوتي درباره كتاب و كتابخواني با مردم در ميان گذاشت.

بتازگي با ابتكار برنامه «صبح بخير ايران» شبكه يك اولين كتابخانه صبا در جزيره تنب بزرگ افتتاح شد. اين برنامه تلاش كرد با راه‌اندازي ايده‌اي به نام كتابخانه صبا همه مردم را در انجام يك كار مشاركتي بزرگ در زمينه كتاب مشاركت دهد. در واقع اين برنامه براي بار ديگر قدرت جادويي تلويزيون را به رخ مردم كشيد كه اين رسانه تا چه ميزان مي‌تواند توانمند باشد و تاثير زيادي بر مخاطبان بگذارد.

جعفر دهقان ماجراي دل نازك بودن

همه مردم تصور متفاوتي از زندگي شخصي بازيگران دارند. برخي فكر مي‌كنند آنها مشكلات و دغدغه‌اي ندارند و در كمال آرامش زندگي مي‌كنند؛ اما اين‌طور نيست و آنها احساسات شخصي خودشان را دارند.

جعفر دهقان كه در آثار مختلف بازي كرده، بتازگي در يكي از برنامه‌هاي تلويزيوني با نام «حس مشترك» درباره احساسات شخصي و اين كه آيا پيش مي‌آيد گريه كند،‌ توضيح داد: به من نمي‌خورد گريه كنم!؟ اتفاقا دل من خيلي نازك است و زود اشكم درمي‌آيد. ادا هم درنمي‌آورم، دست خودم نيست. يادم مي‌آيد پسرم چهار سالش بود و سر موضوعي دعوايش كردم. او گريه كرد و رفت خوابيد. من تا صبح بيدار بودم و مدام بچه‌ام را در خواب مي‌بوسيدم. حتي چند بار بيدارش كردم و پرسيدم: بابا جون منو بخشيدي؟!

اين بازيگر كه بيشتر در نقش‌هاي منفي ظاهر مي‌شود، يادآور شد: شايد اين كه برخي فكر كنند من گريه نمي‌كنم، به خاطر باورپذير بودن نقش‌هايي است كه بازي كرده‌ام. اما كساني كه با من زندگي كرده‌اند مرا مي‌شناسند. آنها مي‌دانند بازي كردن نقش‌هايي كه شبيه خودم نيست، چقدر دشوار است.

محمدعلي كشاورز دست به عصا شدن بازيگر

محمدعلي كشاورز كه اين روزها با عصا در خانه‌اش حركت مي‌كند، همچنان تفريحش كتاب خواندن است.

اين بازيگر پيشكسوت عرصه بازيگري تئاتر، سينما و تلويزيون كشورمان درباره آخرين وضعيت خود اظهار كرد: كماكان در منزل هستم. نمي‌توانم حركت كنم اما چند روز پيش دكتر مرا ويزيت كرد و حالا با عصا در خانه‌مان حركت مي‌كنم.

بازيگر نقش شعبان در سريال «هزار دستان» كه اخيرا موفق به دريافت نشان درجه يك هنري از سوي رئيس‌جمهور شد در ادامه افزود: اين روزها تا دلتان بخواهد در منزل كتاب مي‌خوانم. اين روزها با كتاب زندگي مي‌كنم.

وي در مورد پيشنهادهايش براي بازي گفت: پيشنهادهاي زيادي به من شده است، اما چون من يك مقدار ريز‌بين هستم و به جزئيات دقت زيادي دارم، خيلي از فيلمنامه‌ها را به دليل ضعيف بودن رد و به جوان‌ها واگذار كرده‌ام. ضعف فيلمنامه‌ها باعث شده است مردم با سينما قهر كنند.

 

تاریخ: 2012/12/07 | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "هنرمندان و بازیگران خبرساز ! / عکس"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها

تبلیغات متنی بروزترین ها

پیوندهای داغ


  •  

پیوندهای ویژه

  • دانلود آهنگ جدید
  • دانلود آهنگ شاد