امروز و ساعت دقیقه می باشد.

عجیب و بی سابقه؛ تبریک رئیس توئیتر به ملی پوش پرسپولیس!

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

عجیب و بی سابقه؛ تبریک رئیس توئیتر به ملی پوش پرسپولیس!

ایران و اكوادور تنها تیم های بدون توئیتر؛

مدافع تیم ملی فوتبال ایران شب گذشته در شبکه مجازی توئیتر صفحه شخصی‌اش را راه‌اندازی کرد و رئیس این شبکه هم به وی برای این حضور تبریک گفت.

در حالی که تقریبا یک ماه به جام جهانی باقی‌مانده است، اخبار تیم‌های ملی به‌شدت مورد توجه افکار عمومی جهان قرار گرفته است.

عجیب و بی سابقه؛ تبریک رئیس توئیتر به ملی پوش پرسپولیس!

چند روز پیش مدیر بخش رسانه‌ای فیفا اعلام کرده بود که این جام جهانی، رسانه‌ای‌ترین جام جهانی تاریخ است، چرا که اخبار مربوط به تیم‌ها در کسری از ثانیه روی وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی می‌رود و حتی مورد استفاده روزنامه‌ها و بخش‌های خبری رادیو و تلویزیون قرار می‌گیرد.

 

در این میان توییتر که سریع‌ترین و در دست‌ترین شبکه اجتماعی در جهان است در تماس با فدراسیون‌های فوتبال کشورهای حاضر در جام جهانی، از آنها خواسته تا توئیترهایشان را به صورت رسمی اعلام کنند و تسهیلات ویژه‌ای هم در اختیار آنها قرار می‌دهد.

 

یکی از این تسهیلات این است که توییتر اجازه نمی‌دهد هر کس دلش خواست برای تیم‌های ملی، توییتر درست کند و نام کشورها فقط در صورت تایید بخش رسانه‌ای فدراسیون‌ها تشکیل شود.

 

تیم ملی ایران مدت‌هاست که مدیر رسانه‌ای ندارد و از وقتی خسرو والی‌زاده از تیم ملی توسط کی‌روش کنار گذاشته شد، کی‌روش روی شخص خاصی به نتیجه نرسیده است.

 

البته خبرها حاکی از آن است که محمدرضا کسرایی، مدیر روابط بین‌الملل سازمان لیگ برتر برای مدیریت رسانه‌ای تیم ملی، انتخاب شده اما او در اردوی اتریش حضور ندارد و در رقابت‌های جام جهانی برزیل، تیم ملی را همراهی خواهد کرد.

 

وی البته هیچ‌گونه سابقه رسانه‌ای ندارد اما تسلط خوبی بر زبان‌های انگلیسی و ایتالیایی دارد که مورد قبول کارلوس کی‌روش قرار گرفته است.

 

در هر حال توییتر پس از چند تماس موفق نشده تا با بخش رسانه‌ای فدراسیون‌های ایران و اکوادور برای تشکیل حساب توئیتری توافق کند و به همین دلیل در حال حاضر 30 تیم جام جهانی توییتر دارند اما تیم‌های ملی ایران و اکوادور توییتر ندارند که می‌تواند نقطه ضعف بزرگی برای امور رسانه‌ای فدراسیون‌هایشان تلقی شود.

 

در هر حال داشتن توییتربرای تیم‌های ملی، می‌تواند باعث شود تا طرفداران‌شان از طریق توییترحتی سریع‌تر از سایت‌ها و روزنامه‌ها اخبار تیم‌های ملی مورد نظرشان را پیگیری کنند.

 

* حسین ماهینی شب گذشته وارد شبکه اجتماعی توئیتر شده و در این شبکه مجازی صاحب صفحه شخصی شد.

 

در همین رابطه جک دورسی رئیس شبکه توئیتر در اقدامی بی سابقه حضور ماهینی در شبکه توئیتر را به وی تبریک گفت.

 

این اولین بار است که چنین اقدامی از سوی رئیس توئیتر برای بازیکنان تیم‌ملی فوتبال کشورمان اتفاق می‌افتد

 

تاریخ: ۱۳۹۳/۰۲/۲۸ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "عجیب و بی سابقه؛ تبریک رئیس توئیتر به ملی پوش پرسپولیس!"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.