امروز و ساعت دقیقه می باشد.

وسوسه های ریاست در فوتبال

تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها

وسوسه های ریاست در فوتبال

جذابیت فوتبال به حدی زیاد است که هر مدیری دوست دارد یک بار نشستن بر صندلی ریاست آن را تجربه کند. جدا از بحث آن، میزان معروفیت ریاست فوتبال نیز به حدی است که بسیاری از روسای ورزش تمایل زیادی داشته اند که همزمان ریاست این رشته را عهده دار باشند. شاید اگر محمد علی آبادی با منع قانونی فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) مواجه نمی شد، او به جای کمیته ملی المپیک، الان ریاست فوتبال را عهده دار بود، اما وقتی این مسوول، فیفا را مانعی در راه حصول به اهداف خویش دید عقب نشینی کرد تا علی کفاشیان را بعنوان نماینده سازمان وارد عرصه انتخابات فدراسیون فوتبال کند.

موضوعی که البته محمد دادکان پیش از آن گفته بود که یکی از دلایل برکناری اش از سوی علی آبادی، رئیس وقت سازمان تربیت بدنی این بوده که وی چشم به مدیریت فوتبال داشته است.

به هر حال این شهرت نیز به میزانی است که هر کسی را به وسوسه می اندازد تا با نشستن بر صندلی ریاست فدراسیون فوتبال، یک شبه راه چند ساله شهرت را طی کند. هر چند که لزوما این شهرت و معروفیت، به محبوبیت ختم نمی شود، کافی است هر رئیسی نتواند از فرصت ها استفاده مطلوبی به عمل آورده یا با تصمیمی اشتباه، شکستی را برای فوتبال رقم بزند که در آن صورت از عرش به فرش می افتد.

بنابراین باید گفت مدیریت در فوتبال ولو جذابیت ها و انگیزه های زیادی در بر داشته باشد، شکننده است و رئیس فدراسیون شدن اقتضاء می کند که هر مدیری در کنار ظرفیت بالای نقدپذیری و شنیدن انتقادها، به لحاظ روابط عمومی نیز از فن بیان قوی و ارتباطات خوبی برخوردار باشد تا در چرخه کار کم نیاورده و به اصطلاح له نشود.

● بودجه فوتبال، معادل بودجه وزارت ورزش

جدا از همه این موارد، میزان پولی که در طول یک سال در فوتبال هزینه می شود به اندازه یک سال بودجه وزارت ورزش و جوانان است. طبق گفته مسوولان ورزش، در سال مبلغی حدود ۴۰۰ میلیارد تومان در این رشته در سطح ملی و باشگاهی هزینه می شود. جالب این که کل بودجه ای که برای وزارت ورزش و جوانان در سال ۹۱ در نظر گرفته شده مبلغ ۴۷۶ میلیارد تومان است که این رقم شامل بودجه عمرانی و جاری و همینطور بودجه ۲۵ میلیارد تومانی کمیته ملی المپیک می شود.

به سخنی دیگر کل رشته های ایران منهای فوتبال رقمی حدود ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه دارند و فوتبال به تنهایی دوبرابر این مبلغ گردش مالی دارد تا مشخص شود که چرا مدیریت فدراسیون فوتبال این همه حائز اهمیت بوده و وزارت ورزش و شخص وزیر نمی توانند به سادگی از کنار مجمع انتخاباتی آن به سادگی عبور کنند.

● خرج از کیسه دولت

می گویند «خرج که از کیسه مهمان بود حاتم طایی شدن آسان بود»، ضرب المثلی که حکایت از وضعیت امروز فوتبال ایران دارد. یعنی کل بودجه فوتبال از سوی دولت تامین می شود و شاید اگر روزی بخواهد این حمایت های مادی و معنوی قطع شود، فوتبال باشگاهی ایران با چشم بر هم زدنی تعطیل خواهد شد.

حتما به یاد دارید که امسال این مصوبه ورزشی که وزارتخانه ها و سازمان های دولتی نمی توانند برای ورزش حرفه ای هزینه کنند، شوکی بزرگ به فوتبال باشگاهی ایران وارد کرد و حتی بسیاری از باشگاههای بزرگ و مطرح را تا آستانه تعطیلی پیش برد.

در چنین شرایطی است که نمی توان نقش دولت در اداره فوتبال را نادیده گرفت و انتظار داشت که دولت تنها پول تزریق کرده و در اداره فوتبال کوچک ترین نظر و پیشنهادی نداشته باشد.

 

باز نشرجامع ترین پورتال ایرانیان berooztarinha.com

logo berooztarinha small عکس های بچه های زیبا نیکول کیدمن و خانواده اش در هنگام ورود به لکس

تاریخ: ۱۳۹۰/۱۲/۱۵ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "وسوسه های ریاست در فوتبال"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها

تبلیغات متنی بروزترین ها

پیوندهای داغ


  •  

پیوندهای ویژه

  • دانلود آهنگ جدید
  • دانلود آهنگ شاد