امروز و ساعت دقیقه می باشد.

پیشنهاد نوروزی :خانه های تان را کاغذی کنید!

تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها

پیشنهاد نوروزی :خانه های تان را کاغذی کنید!

سال نو نزدیک است و پیرو سنتی دیرینه ، بسیاری از ایرانی ها در فکر تازه کردن حال و هوای خانه و کاشانه شان هستند؛ دنبال این که دستی سرو روی خانه بکشند و رنگ و طرحش را نو کنند.

این نو شدن گاهی دامن رنگ و طرح دیوارهای خانه را هم می گیرد. اگر شما هم جزو ایرانی هایی هستید که خیال نو کردن طرح و نقش دیوار را درسرشان دارند در این گزارش با ما همراه باشید، ما برای تان پیشنهاد تازه ای داریم؛ دیوارهای تان را به کاغذهای دیواری بسپارید! کاغذهای خوش نقش و نگاری که هم استفاده از آن ها به مراتب از رنگ راحت تر است هم تنوع شان دست شما را باز می گذارد تا انتخابی به مراتب متفاوت و جذاب تر از همیشه داشته باشید. ما در این گزارش به شما می گوییم که چطور در میان انبوهی از این کاغذهای خوش نقش و نگار بهترین انتخاب را داشته باشید.

● ۲روش جادویی!

اگر فکر خرید دارید پس حتما باید از خودتان پرسیده باشید که جنس استاندارد «چه خصوصیاتی دارد؟ » نگران نباشید کاملا طبیعی است که به خاطر گسترده بودن مارک ها و جنس ها در بازار کاغذهای دیواری، برای یک انتخاب مناسب و استاندارد گیج و مبهوت شوید! اما یادتان باشد تنها و تنها ۲راه برای فهمیدن استاندارد بودن کاغذدیواری ها وجود دارد؛ راه اول عرض این کالاست که نباید زیر ۵۰ سانتی متر باشد. اگر عرض این کالاها زیر ۵۰ سانتی متر باشد بدون شک جنس نامرغوب و عمرکوتاه دارند و حتی این احتمال هم وجود دارد که به دیوار آسیب برسانند. روش دیگر، نوع شست و شوی این کاغذهاست. یک کاغذدیواری خوب را باید بتوان به راحتی با یک دستمال خیس، تمیز کرد؛ بدون آنکه چرک مرد شود یا رنگ آن از بین برود.

● ۹۰سانتی مترها بهترین هستند

بزرگ ترین خط تولید کاغذدیواری در دنیا درکشورهای هلند و ایتالیاست و کلا کشورهای اروپایی تولید این اجناس را دردست گرفته اند. نکته جالب این که چین هنوز نتوانسته بازار کاغذهای دیواری را اشغال کند! ۵ سال است که اروپا تولید کاغذهای دیواری با عرض ۹۰سانتی مترکه بهترین عرض و بهترین جنس را در دنیا دارا هستند شروع کرده؛ از قرار این کاغذ دیواری ها در ایران فروش بسیار بالایی دارند. شست و شوی بسیار ساده این کاغذ دیواری ها آن ها را محبوب تر از بقیه مدل هایی که در بازار هستند کرده است. طرح های مدرن و نو هرسال وارد کشور شده و هرسال خود را محبوب تر از سال قبل می کنند.

● آشنای قدیمی

درست است که چند وقتی است بازار کاغذ دیواری ها از همیشه گرم تر شده؛ اما رد این کاغذهای رنگی را در خانه های قدیمی هم می توان پیدا کرد؛ البته با یک تفاوت عمده آن هم این که از ذوق طراحی و ترکیب طرح ها و رنگ های مختلف در این خانه ها خبری نیست. در آن ها عمدتا از کاغذهای یک رنگ و یک دست استفاده می شد درحالی که امروز طراحی و چگونگی چیدمان کاغذ دیواری ها خودش به یک تخصص تبدیل شده. تخصصی که همراه با کمی ابتکار و تجربه فضای خانه شما را باراها و باراها زیباتر از قبل می کند.

● شاد ها و روشن تر ها محبوب تر هستند

در انتخاب کاغذ دیواری، انتخاب رنگ بیشتر به سلیقه خریدار بستگی دارد اما رنگ های روشن و شاد با طرح های شکسته، مد روز ایران است. هر اتاقی هم قاعده خاص خودش را دارد. مثلا اتاق خواب را باتوجه به رنج سنی طراحی می کنند چه از نظر رنگ و چه از نظر طرح. برای دخترخانم های زیر ۲۰سال بیشتر از رنگ های شاد مثل آبی، صورتی و نارنجی و… با طرح های شاد و پرزرق و برق استفاده می شود. برای خانم هایی با رنج سنی بالای ۲۰سال از رنگ های سنگین تر مثل کرم، قهوه ای، طلایی و… با طرح های آجری و ساده استفاده می شود. پسرهای زیر ۲۰سال هم بیشتر طرفدار طرح های خشن با رنگ های جیغ هستند. آقایان جوان بالای ۲۰سال هم سراغ طرح های شکسته با رنگ های وزین مثل کرم و کرم قهوه ای می روند.

● بهترین انتخاب این جاست

این روزها طرح جدیدی از کاغذدیواری برای هال و پذیرایی به بازار آمده که بسیار پر طرفدار است.آمار فروش نشان می دهد بیشتر ایرانی ها از این طرح برای هال و پذیرایی خانه های شان استفاده می کنند. یکی از ویژگی های این طرح جذابیت آن برای سال های متمادی است. به گفته فروشندگان کاغذ دیواری، خریداران این مدل حتی بعد از گذشت ۳، ۴ سال حاضر نیستند از انتخاب شان دل بکنند! این طرح به گونه ای است که ۲دیوار را با رنگ نسبتا شاد مثل کرم و طرح شکسته پر می کنند و ۲دیوار کناری را با رنگ نسبتا تیره مثل کرم قهوه ای یا آجری با همان طرح پر می کنند. فقط باید به این نکته دقت کنید که ۲دیوار هم رنگ و هم طرح باید روبه روی هم باشند. چرا که اگر از ۲طرح و ۲رنگ برای طراحی یک اتاق استفاده شود خستگی چشم بسیار دیرتر اتفاق می افتد. تصور کنید که از هر طرف به این اتاق نگاه کنید طرح تازه ای را می بینید، طرح تازه ای که یک شادی جادویی به همراه خود دارد.

● خوب ها راحت شسته می شوند

جنس های معمولی چون از کاغذهای معمولی استفاده می کنند حتما باید با کف و شامپو شسته شوند و بعد از یک یا ۲بار شست و شو چر ک مرد می شوند و از چشم می افتند. اما اجناس مرغوب با جنس (ونبل) که نوع جدید کاغذ در بازار است فقط با یک دستمال خیس پاک می شود و حتی می توانید با مقدار آب زیاد هم آن را بشویید و هیچ واکنشی نشان نمی دهد.

● گچی ها بهتر هستند

بهترین دیوارها برای نصب کاغذ،دیوارهای گچی هستند. کاغذدیواری روی دیوارهای گچی بسیار مقاوم تر از دیوارهای رنگ روغنی هستند زیرا گچ رطوبت را به خود جذب می کند و همین باعث شده که کاغذخشک نشود و مانند روز اول محکم روی دیوار قرار داشته باشد. بنابراین اگر در مرحله ساخت و ساز هستید پیشنهاد می کنیم قبل از رنگ، سراغ کاغذ دیواری ها بروید!

● چقدر باید هزینه کنیم؟

قیمت کاغذهای دیواری نسبت به جنس، شرکت تولیدی و عرض آن ها متفاوت است. از قرار هررول کاغذدیواری ۳ قواره کاغذ می دهدکه قیمت های آن و واحد آن بر حسب رول محاسبه می شود. کمترین قیمت در بازار از رولی ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان شروع می شود که معمولا مختص کاغذ دیواری های چینی و ایرانی است.با ۵۰ تا ۷۰ هزارتومان می شود جنس خوب چینی تحت لیسانس آلمان و ایتالیا هم خریداری کرد .

در میان کاغذ دیواری های مختلف، برندهای ترک با عرض ۸۰ سانتی متر و با رنج قیمتی ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تومان از پرفروش ترین جنس ها در بازار هستند. طرح های زیبا و جنس براق و مرغوب بودن کاغذ آن ها نقش بسزایی در محبوبیت آن ها دارد. اما قیمت بهترین مدل های کاغذ دیواری، هر رول از ۱۳۰ تا ۱۷۰ هزار تومان متغیر است.

 

ایده آل

 

باز نشرجامع ترین پورتال ایرانیان berooztarinha.com

logo berooztarinha small خوشتیپ ترین زن هالیوود در سال 2012 (عکس)

تاریخ: ۱۳۹۰/۱۲/۲۸ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "پیشنهاد نوروزی :خانه های تان را کاغذی کنید!"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها

تبلیغات متنی بروزترین ها

پیوندهای داغ


  •  

پیوندهای ویژه

  • دانلود آهنگ جدید
  • دانلود آهنگ شاد