امروز و ساعت دقیقه می باشد.

چند راه برای اینکه تناسب اندام خود را در ماه رمضان حفظ کنید

تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها

چند راه برای اینکه تناسب اندام خود را در ماه رمضان حفظ کنید

169967

چند راه برای اینکه تناسب اندام خود را در ماه رمضان حفظ کنید

برخی از مردم در ماه رمضان به علت روزه گرفتن نمی توانند ورزش کنند و به همین دلیل در این یک ماه به دلیل ورزش نکردن ، به احتمال زیاد انرژی کمتری از دست می دهند و در نتیجه اضافه وزن پیدا می کنند .
پس چگونه می توانیم در حالی که روزه هستیم فعالیت داشته باشیم و ورزش کنیم  ؟ در اینجا پنج دستورالعمل را برایتان آورده ایم که می توانید از آنها کمک بگیرید.
1 - کم کردن طول تمرینات  
مهم نیست که هدفتان از تناسب اندام چیست  ، مهم آن است که به دنبال آن باشید که در این ماه هم مانند ماه های دیگر از تناسب اندامتان غافل نشوید .با این تفاوت که در ماه رمضان و در طول این 30 روز باید طول تمرینات و شدت تمرینات خود را کاهش دهید نه اینکه به طور کلی ورزش کردن را کنار بگذارید.
2 - ورزش در ساعاتی که روزه نیستید
درساعاتی از طول روز که روزه هستید ورزش نکنید چرا که هنگامی که ورزش می کنید نیاز به انرژی کافی دارید و در حالی که روزه باشید و ورزش کنید ، بدنتان به طور قابل توجهی هورمون کاتابولیک به نام کورتیزول را افزایش می دهد ، که این می تواند باعث از کار افتادگی ماهیچه شود. یک ساعت پس از افطار بهترین زمان برای ورزش کردن و حفظ تناسب اندام است.
3 -  چه نوع ورزش هایی 
انجام تمرینات وزنه و یا ورزش های قلبی را به تنها دو بار در هفته محدود کنید. انجام تمرینات آرامش بخش مانند یوگا به مدت 20 دقیقه در روز بسیار پیشنهاد می شود. اگر شما مایل به تغییر روال در ورزش کردنتان در این ماه هستید ، می توانید بسکتبال ، اسکواش و یا فوتبال بازی کنید. بعضی از مردم ترجیح می دهند برایلاغری، سریع پس از افطار بیرون بروند و پیاده روی کنند که این یک ورزش همیشگی می باشد و بهتر است در طول این ماه تمرینات ورزشی جدید انجام دهید تا تناسب اندام تان حفظ شود .مثلا اگر بعد از افطار با دوستان و آشنایان دورهم در پارکی جمع می شوید انجام  ورزش های گروهی بسیار زیبا و مفید می باشد.
4 - مراقب آنچه که می خورید باشید
مصرف غذاهای سالم و نوشیدنی های مفید بین افطار تا سحر ، باعث می شود که در طول روز  انرژی بیشتری داشته باشید و مواد غذایی مانند خرما، ماهی، عسل ، انجیر و روغن زیتون بسیار مفید می باشد. یک وعده غذایی کوچک و در عین حال سالم هر دو ساعت یکبار از افطار تا سحر توصیه می شود.با این کار در طول ماه رمضان همچنان لاغر خواهید ماند.
5 - انجام ورزش های مورد علاقه
برای لاغر ماندن در ماه رمضان اینکه شما چه ورزشی را در طول این روزها انجام می دهید باید تا 80 درصد با علایق شما سازگاری داشته باشد و ورزش هایی که از انجام آنها لذت نمی برید اصلا برای این روزها پیشنهاد نمی شود حتی اگر این ورزش برای شما تجویز شده باشد و بهتر است که ورزش هایی را انتخاب کنید که انگیزه ی شما برای انجام آنها بالا باشد.
پس واقعیت این است، برای آنکه از تناسب اندام و لاغری خود دور نمانید و ناگهان اضافه وزن پیدا نکنید در کل باید سرعت و طول تمرینات را در طول این روزها با توجه به انرژی خودتان تنظیم کنید و به آنچه که در طول ساعات سحر تا افطار می خورید اهمیت زیادی دهید و یک ساعت پس از افطار را زمان ورزش کردن خود قرار دهید و توصیه می شود ورزش هایی انجام دهید که با انجام آنها احساس شادابی و سرزندگی پیدا می کنید.
با توجه کردن به این توصیه هایی که برایتان بیان کردیم مطمئن باشید که هرگز در این 30 روز از تناسب اندام خود به دور نخواهید ماند.
سیمرغ
گردآوری : گروه سبک زندگی بروزترین ها
تاریخ: 2013/07/23 | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "چند راه برای اینکه تناسب اندام خود را در ماه رمضان حفظ کنید"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها

تبلیغات متنی بروزترین ها

پیوندهای داغ


  •  

پیوندهای ویژه

  • دانلود آهنگ جدید
  • دانلود آهنگ شاد