امروز و ساعت دقیقه می باشد.

ولنتاین کی هست ؟

تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها

ولنتاین کی هست ؟

  ولنتاین نزدیکه و در این روز  تمام عاشقان دنیا این روز را جشن میگیرند.این روز از آن دسته از روزهایی است که در تاریخ ایرانیان نیز همه گیر شده است. اما ولنتاین چه تاریخی است؟

ولنتاین چندم است ؟

به سال میلادی چهاردهم فوریه که مصادف است با ۲۵ بهمن ماه را روز ولنتاین یا همان روز عشق مینامند و عاشقان این روز را جشن گرفته و برای عشقشان هدیه تهیه میکنند.

ولنتاین که بود؟

امروزه کلیسای کاتولیک به این نتیجه رسیده است که حداقل سه قدیس با نام والنتاین وجود داشته اند که همگی به شهادت رسیده اند. از این رو چندین افسانه سعی در بازگویی خاستگاه این آئین دارند. سده سوم میلادی، روم باستان فرمانروایی به نام کلاودیوس دوم داشت که معتقد بود جنگجویانش باید مردانی مجرد باشند. براساس همین اعتقاد ازدواج برای سربازان امپراتوری روم ممنوع گشت. قاطعیت فرمانروای بی رحم، جرأت ازدواج را از تمام سربازان سلب کرد. اما در این بین کشیشی با نام والنتاین، مخفیانه عقد سربازان رومی را با دختران محبوبشان جاری می‌ ساخت. هنگامی که این عقدهای پنهانی آشکار شدند، والنتاین دستگیر و به اعدام محکوم شد. در زندان به دختر نابینای یکی از زندانبانان دل بست و هنگامی که رهسپار مراسم اعدام بود، کارتی برای دختر نوشت که با این امضا را داشت: «از طرف ولنتاین تو».

ولنتاین ایرانی (سپندارمذگان)

گفته می شود که در ایران باستان، بیست قرن پیش از میلاد روزی موسوم به روز عشق بوده است. این روز در تقویم جدید ایرانی دقیقا مصادف است با ۲۹ بهمن، یعنی تنها ۴ روز پس از ولنتاین غربی. این روز «سپندارمذگان» یا «اسفندارمذگان» نام داشته. سپندارمذ لقب ملی زمین است. زمین نماد عشق است چون با فروتنی، تواضع و گذشت به همه عشق می ورزد . زشت و زیبا را به یک چشم می نگرد. به همین دلیل در فرهنگ باستان اسپندارمذگان را به عنوان نماد عشق می پنداشتند. در ایران باستان علاوه بر ماه، روزها نیز اسم داشته اند و در هر ماه، یک بار، نام روز و ماه یکی می شده است. در همان روزی که نامش با نام ماه مقارن می شد جشنی ترتیب می دادند. روز پنجمین هر ماه اسفندارمذ، نام داشت که در ماه دوازدهم سال که آن هم اسفندارمذ بود، جشنی با همین عنوان می گرفتند. سپندارمذگان جشن زمین و گرامی داشت عشق است که هر دو در کنار هم معنا پیدا می کردند. در این روز زنان به شوهران خود با محبت هدیه می دادند. مردان نیز زنان و دختران را بر تخت شاهی نشانده به آن ها هدیه می دادند.  

هدیه روز ولنتاین

برای ولنتاین چه بخریم ؟ هدایای روز ولنتاین شامل گل رز و یا دسته گل، شکلات، کارت تبریک ولنتاین، عروسک، شمع، نامه عاشقانه، یک قطعه شعر عاشقانه و بسته های کادویی ویژه روز والنتاین است.      

تگ ها و چکیده :
روز - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزادروز یا روز عشق یا روز عشاق در فرهنگ مسیحی سده های میانه و سپس فرهنگ مدرن غربی روز ابراز عشق است که به صورت سالانه برگزار می‌شود. این مناسبت هر سال در روز ۱۴ فوریه برگزار می‌شود. سابقهٔ تاریخی روز والنتین به جشنی که به افتخار قدیس والنتین در کلیساهای کاتولیک برگزار می‌شد، بازمی‌گردد. روز والنتین برگرفته . تصاویر برای
ادامه:
تاریخ روز ولنتاین - ولنتاین ۲۰۱۸ و سپندارمذگان - بیتوتهتاریخ روز . تاریخ روز - ۲۰۱۸ و سپندارمذگان (روز عشق ایرانی). - ۲۵ بهمن (۱۴ فوریه ) مصادف با روز - جشن اسفندگان (سپندارمذگان) یا جشن مژده گیران یکی از جشن‌های ایرانی است که در روز ۵ اسفند برگزار می‌شود. ابوریحان بیرونی در آثارالباقیه آورده‌است که ایرانیان باستان روز پنجم اسفند را روز . اخبار پاکستان تنها کشوری نیست که برگزاری جشن های روز در آن با چالش روبروست. اداره اماکن عمومی نیروی انتظامی ایران در سال ۱۳۹۴ شمسی در آستانه روز فروش و اهدای برخی اجناس ویژه این روز را ممنوع اعلام کرده بود. تاریخ روز جشن اسفندگان و ولنتاین ۹۶ و ۲۰۱۸ + تاریخچه - نمناکروز و تاریخ و روز ۲۰۱۸ کی هست و روز ۲۰۱۸ و ۲۶ بهمن مصادف با روز و سپندارمذگان و جشن باستانی سپندارمذگان و روز عشق ایرانی.  
ادامه:
تاریخ و روز ولنتاین ۲۰۱۸ کی هست؟ | زیبامون۱۵ ژانویه ۲۰۱۸ . جوانان امروز مثل جوانان قدیم نیستند. امروزه جوانان به خیلی از مسائل اهمیت می دهند و مناسبت های خاص را جشن می گیرند. امروزه روز که در واقع همان روز عشاق است در میان جوانان جایگاه ویژه پیدا کرده است. معمولا این روز را جشن می گیرند و برای یکدیگر هدایایی می خرند. در واقع روز در میان فرهنگ مدرن غربی و . تاریخ ولنتاین ۲۰۱۸ ( ۹۶) در ایران چه روزی است؟ | ستاره۵ ژانویه ۲۰۱۸ . روز (valentine day) یا روز عشاق روزی است که در آن عاشقان به یاد یکدیگر جشن می‌گیرند. تاریخ ۲۰۱۸ برابر با روز چهارشنبه ۲۵ بهمن سال ۹۶ و ۱۴ روز - روز ولنتاین ۲۵ بهمن (۱۴ فوریه ) تقریبا یکی از مناسبت‌هایی است که در سراسر جهان طرفداران خودش را دارد، چرا که عشق و دوست داشتن موهبتی جهانی است، و عشاق روز ولنتاین را با هدیه دادن به یکدیگر جشن می گیرند. گفته می شود که در ایران باستان،نیز بیست قرن پیش از میلاد روزی موسوم به روز عشق بوده .  
ادامه:
خرید هدیه برای دوست دختر گل و خرس عروسکی | فروشگاه . خرید هدیه عشق, خرید اینترنتی کادو , خرید کادوی ولنتاین , خرید گردنبند مرغ آمین, خرید نیم ست سه زنجیره, خرید هدیه برای پسر, خرید هدیه برای دختر, خرید هدیه ولنتیان ۲۰۱۸, خرید هیه , ست نگهداری جواهرات, کادو برای چی بخرم؟, گردنبند مرغ آمین طرح گلدن, هدیه روز عشق . روز ولنتاین |روز عشق در فرهنگ غربیروز ولنتاین ، روز عشق، فرهنگ غربی، آداب و رسوم ، قدیس ولنتاین .  
تاریخ: 2018/02/12 | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "ولنتاین کی هست ؟"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها

تبلیغات متنی بروزترین ها

پیوندهای ویژه